STEM-LIFT PLUS


 Gdy chcesz zachować młodość skóry…


Zabieg 35+ z odmładzającymi, roślinnymi komórkami macierzystymi

Polecany do każdego typu cery nowatorski zabieg z zamkniętymi w liposomach roślinnymi komórkami macierzystymi (PSC – Plant Stem Cells), których potencjał biologiczny pozwala przedłużyć młodość skóry i poprawić jej wygląd. Zastosowane w zabiegu preparaty zaprojektowano tak, by wykorzystać cenny materiał biologiczny zgromadzony w roślinnych komórkach macierzystych. Przeprowadzone badania wykazały, że zamknięte w liposomach PSC mają pozytywny wpływ na wzrost ludzkich komórek macierzystych i funkcjonowanie fibroblastów (badania in vitro). Dzięki czemu nie tylko redukują zmarszczki, ale też chronią komórki przed wpływem środowiska zewnętrznego i opóźniają procesy starzenia.

Ponadto w zabiegu wykorzystano innowacyjny płat kolagenowy, zawierający
hity światowej kosmetologii:
roślinne komórki macierzyste,
– resweratrol − wyjątkowo silny antyutleniacz chroniący komórki przed skutkami promieniowania UV i wolnymi rodnikami, przypisuje się mu miano eliksiru długowieczności, obecny m.in. w czerwonym winie i wyciągu z rdestu.
– baikalinę – która zabezpiecza telomery (fragmenty komórkowego DNA) przed skracaniem i pomaga wydłużyć zdolność komórek do podziałów, „opóźniając zegar biologiczny” komórek.

Dlatego dołożono wszelkich starań, aby zaproponowany przebieg zabiegu
umożliwiał maksymalne wykorzystanie potencjału składników aktywnych. Wykonanie masażu przy użyciu Supernawilżającego żelu do masażu zmiękcza warstwę rogową naskórka, co ułatwia wykonanie peelingu i przygotowuje skórę do wprowadzenia liposomów z roślinnymi komórkami macierzystymi. Zastosowanie na tym etapie sonoforezy ułatwia wnikanie substancji aktywnych, a nałożenie płatu kolagenowego pozwala na wprowadzenie do zabiegu kolejnych substancji aktywnych o radykalnym działaniu przeciw efektom starzenia. Maseczka napinająca z efektem rozświetlającym nakładana pod koniec zabiegu zapewnia efekt liftingujący, który dopełnia całości i decyduje o pierwszym wrażeniu klientki.
Wykorzystanie CRYO COLLAGEN MATRIX 2 i 3 z odpowiednimi dla różnych typów cery kremami rozszerza możliwość stosowania zabiegu także w przypadku cery odwodnionej bądź mieszanej z rozszerzonymi porami.

Efekty widoczne po zabiegu:

  • cera jest silnie nawilżona i wygładzona
  • zmarszczki ulegają spłyceniu
  • cera wygląda na wypoczętą, młodszą i zdrowszą, odzyskuje ładny koloryt